SAĞLIK DOĞRU YAŞAM TARZININ SONUCUDUR...

;; Sağlık , doğru yaşam tarzının sonucudur…

Etrafımızda sağlığımızı ilgilendiren ve tek başlarına bizi hasta etmeye yetmeyecek ama zamanla sağlığımıza olumsuz etkileri olan pek çok etken var ;

 Pet şişelerden veya damacanalardan içtiğiniz suyun içindeki BİSFEROL-A kanserojendir.

İçtiğiniz kolanın içerisindeki FOSFORİK ASİT , KARBONDİOKSİT ve yoğun şeker konsantrasyonu vücudunuzda asidoza neden olduğu için kanserojendir.

Suyunuzu temizlemek için içine katılan KLOR kanserojendir.

Yediğiniz ekmeğin daha beyaz görünmesi için un fabrikalarında içerisine katılan BENZOİL PEROKSİT ve POTASYUM BROMAT kanserojendir.

Ambalajlı gıdaların uzun dayanması ve daha uzun raf ömrü olması için içerisine katılan E… katkıların pek çoğu ya allerjen ya da kanserojendir.

 Hepimizin çeşitli nedenlerle (trafik, iş, ekonomi vs) kaçınamadığı stres kanserojendir.

Yoğun cep telefonu , wireless (kablosuz) internet bağlantı frekansları gibi elektromanyetik kirliliğe maruz ortamlarda yaşamak pek çok kansere , alerjiye ve kronik dejeneratif hastalıklara davetiye çıkarmak gibidir

Bu listeyi daha da uzatmak elbette mümkün ne yazık ki.. Vücudumuz yukarıda ki bu etkilerin SADECE birine maruz kaldığında bununla tek başına başa çıkabilecek güce sahiptir şüphesiz. Ancak sakınamadığımız bu etkenlerin hepsiyle birden aynı anda baş etmek vücudumuzun direnme kapasitesini fazlasıyla aşar.

Çevrenizdekilere bu konuları anlattığınızda , bu etkenlerden uzak kalmak için çok fazla efor ve dikkat gerektiği için bu sıkıntıya katlanamayacaklarını söylerler. Bu sıkıntıya katlanamayanlar maalesef hastane sıralarında ,doktor kapılarında sıkıntı çekmeyi tercih ettiklerinin farkında bile değiller.

Bu nedenle sağlıklı olabilmek ; mümkün olduğu kadar bu etkenlerden uzak kalmak , daha bilinçli bir yaşam sürmek ve eğer bir sıkıntı çekmek gerekiyorsa ne yediğinin, nasıl yaşadığının farkında olarak sıkıntı çekmeyi tercih etmekle mümkündür.

 Unutulmamalıdır ki yaşamınız sizin tercihlerinizin sonucudur…

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret190878